Česká Evropa

Ministři obrany budou v Bruselu jednat o podpoře Ukrajiny. Přidá se i šéf NATO

V Bruselu se v úterý sejdou ministři obrany členských států Evropské unie. Hlavním tématem bude válka na Ukrajině. Jednání se zúčastní i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Ministři obrany by společně se Stoltenbergem měli probrat hlavně to, jak může Evropská unie společně se Severoatlantickou aliancí i nadále podporovat Ukrajinu.

Už v pondělí se v Bruselu shodli ministři zahraničních věcí států sedmadvacítky, že je potřeba poslat do země další zbraně. Respektive na tom, že na jejich nákup uvolní v přepočtu přes dvanáct miliard korun.

Související obsah

​Je pravděpodobné, že během úterního jednání přijde řeč také na rozšíření NATO o Švédsko a Finsko. Přijetí nových členů musí totiž jednomyslně odsouhlasit členské státy a Turecko se v pondělí nechalo slyšet, že rozšíření neschválí.

Helsinky a Stockholm proto chtějí do Ankary poslat své vyjednavače. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan už ale předeslal, že tyto snahy jsou zbytečné.

Válkou na Ukrajině se bude zabývat také Evropský parlament. Ten na výboru probere hlavně dopady ruské agrese na zemědělství.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz