Domácí

V Praze se zřítila část domu. Sutiny prohledávali kynologové se psy

V Údolní ulici v Praze 4 se zřítila část domu. Budova je v rekonstrukci a nikdo se v ní podle informací záchranných složek neměl nacházet, což potvrdili i kynologové, kteří se psy na místě prohledávali sutiny. Žádnou osobu v nich nenašli.

Složky integrovaného záchranného systému v úterý v podvečer vyrazily do Údolní ulice v Praze 4, kde se zřítila část domu. Podle mluvčího policie Jana Rybanského se mělo jednat o zhruba čtvrtinu budovy.

Dům je aktuálně v rekonstrukci. "Podle prvotních informací se v domě při pádu nikdo nenacházel," uvedl Daniel Fík, který koordinuje činnost integrovaného záchranného systému. Pod troskami se tak neměl nikdo nacházet.

Související obsah

To se později potvrdilo. "Průzkum psy byl negativní. Většina jednotek se vrátila na své základny a nyní probíhá průzkum stavby statikem," uvedli hasiči po deváté hodině večer.

Podle reportéra TV Nova, který byl na místě, byli z oblasti evakuováni lidé kvůli možnému úniku plynu. Dorazilo i pohotovostní vozidlo z havárií vodovodů. "Policisté v ulici Údolní uzavřeli oboustranně provoz," doplnil Rybanský.

Pád části domu byl podle všeho zaviněn neodbornou manipulací při rekonstrukci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz