Domácí

Pod Barrandovským mostem zůstal jen jeden pruh. Začala demolice rampy

Prahu čeká následujících deset dní nejtěžší zkouška v rámci první etapy opravy Barrandovského mostu. Ráno totiž začala demolice rampy ze Strakonické ulice, ve které je teď doprava ve směru do centra svedena do jednoho jízdního pruhu.

Provoz na Strakonické byl dopoledne plynulý. V ranní špičce si ale řidiči postáli i dvacet minut. Pod mostem byl původně jeden pruh pro auta a druhý pro autobusy. Teď tam však po deset dní bude jeden pruh pro všechny společně. Navíc ve vytíženém místě přibyli i řidiči, kteří nově využívají vratnou rampu u Lihovaru, která je navádí na Barrandovský most ve směru na městský okruh.

Podle pražské Technické správy komunikací byla kolem deváté hodiny ráno v místě doprava na stupni čtyři z pěti.

Související obsah

Stavební práce jsou v plném proudu. Oprava mostu z roku 1983 začala v pondělí frézováním vozovky. Ihned po demolici začne zesilování pilířů nosné konstrukce, montáž skruže a přepínací výztuže. Následně je zabetonují a vznikne celá nová konstrukce.

Na řadu poté přijde výměna izolací, říms, povrchu vozovky a svodidel. Ukončení bouracích prací je naplánováno na 28. května, bezprostředně poté přijde na řadu výstavba pilířů a nové nosné konstrukce. Pokud musíte tímto místem projíždět, Technická správa komunikací doporučuje používat navigaci a v zúženém místě se zařazovat formou zipu.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz