Zajímavosti

Abrhám bude mít pohřeb jako Libuška. Rodina ladí s kostelem detaily

Abrhám bude mít pohřeb jako Libuška. Rodina ladí s kostelem detaily
Zdroj: Profimedia

Pozůstalí vyprovodí Josefa Abrháma na poslední cestu v kostele sv. Anežky na pražském Spořilově. Ten dlouhé roky navštěvoval s milovanou Libuškou Šafránkovou, která tam měla pohřeb před rokem. Jak zjistila redakce TN.cz, rodina teď s představiteli kostela řeší podrobnosti.

Abrhám měl zemřít v pondělí ve spánku v domě svého syna v Liběchově na Mělnicku. Bez Šafránkové, která mu zemřela loni v červnu, strádal. Poslední rozloučení s legendárním hercem se uskuteční v kostele sv. Anežky. Rodina, přátelé a fanoušci tam dali sbohem i Popelce.

Syn populárních herců Josef ještě nevybral datum. "Čekáme na rozhodnutí rodiny," řekl TN.cz duchovní správce kostela Petr Beneš. "Na detailech se ještě musíme dohodnout. Zatím jsme si jen předběžně říkali, že se to uskuteční. Nechávám tomu čas," doplnil provinciál františkánů Jakub Sadílek.

Související obsah

Loňské loučení se Šafránkovou bylo i pro fanoušky. Mohli jí dát sbohem u rakve, na samotný smuteční obřad už ale mohli pouze nejbližší. Veřejnost ho mohla sledovat na velkoplošných obrazovkách před kostelem. Druhý pohřeb měla v rodných Šlapanicích u Brna.

Dá se předpokládat, že Abrhámův pohřeb bude mít podobný scénář. Dozvědět bychom se to měli v nejbližších dnech.

Podívejte se na sestřih nejdůležitějších momentů Abrhámova života:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz