Zajímavosti

Po Abrhámovi a Šafránkové zůstalo 12 milionů. Všechno dostal jeden člověk

Po Abrhámovi a Šafránkové zůstalo 12 milionů. Všechno dostal jeden člověk
Libuše Šafránková a Josef Abrhám v roce 2007 Zdroj: Profimedia

Byly to hvězdy první kategorie, přesto se Josef Abrhám s Libuškou Šafránkovou nikdy nechovali okázale ani povýšeně. Nouzí ale nikdy netrpěli a zvládli nashromáždit úctyhodný majetek. Ten ještě za Abrhámova života připadl jejich jedinému synovi Josefovi.

Rozlehlá vila v pražských Střešovicích, rodinný dům ve Šlapanicích u Brna, pozemky v Lomnici u Tišnova nebo malá červená škodovka, kterou jezdili na nákup nebo do restaurace. Majetek Abrháma a Šafránkové podle notáře dohromady dosahoval hodnoty 12 364 438 korun. Tržní hodnota zejména nemovitostí a pozemků ale může být mnohonásobně vyšší.

A protože mají jediného syna Josefa, rozhodování, komu připadne, nebylo složité. Po loňské smrti Šafránkové se jejich společné manželské jmění rozdělilo na přesnou polovinu. Abrhám se té své už v říjnu 2021 vzdal v Josefův prospěch. Luxusní dům v hlavním městě mu tak podle zjištění TN.cz už dávno říká pane.

Související obsah

Herec z vily po ztrátě milované Popelky uprchl do Liběchova na Mělnicku, kde jeho syn žije s manželkou Ludmilou. Ta o Abrháma, kterého zdravotní potíže upoutaly na kolečkové křeslo, láskyplně pečovala.

Abrhám, který už je zase s Libuškou, o smrti často přemítal. "Těch osm hodin, co v noci spíme, se dostáváme do jiné formy existence. Klidně se ale může stát, že už se ráno nemusíme probudit. Někdy bych byl za to i rád. Zůstat navěky v některém snu. To by nebyl špatný odchod," řekl kdysi deníku Aha!

Abrhám podlehl 16. května 2022 vážným zdravotním komplikacím:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz