Počasí

VÝSTRAHA: V Česku udeří silné bouřky. Hrozí přívalové deště, krupobití a silný vítr

Česko zasáhnou v pátek a v noci na sobotu silné bouřky. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před nimi ve čtvrtek vydali výstrahu. Varují před silným větrem i kroupami, které bouřky mají doprovázet.

Výstraha, kterou meteorologové vydali ve čtvrtek před polednem, platí pro celou republiku. Pro tři kraje meteorologové dokonce vydali oranžovou výstrahu, tedy tu před velmi silnými bouřkami s vysokým stupněm nebezpečí. 

První bouřky by se měly objevit na území Karlovarského, Ústeckého a Libereckého kraje a to v pátek ve tři hodiny odpoledne. Vítr bude dosahovat rychlosti až 70 km/h. Ojediněle mohou padat až dvoucentimetrové kroupy.

Výstraha před bouřkami platná 20. a 21. 5. Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Bouřky se následně rozšíří na území celé republiky. Ačkoliv na většině území podle meteorologů platí výstraha s nízkým stupněm nebezpečí, hrozí zatopení sklepů či podchodů a vyloučeno není ani lámání větví stromů. Lidé by se proto měli mít na pozoru před poletujícími předměty. Výstraha platí na většině území republiky až do 6. hodiny ráno.

Mezi šestou hodinou večerní a půlnocí může západ Čech očekávat velmi silné bouřky s vysokým stupněm nebezpečí. Vítr může dosahovat v nárazech rychlosti až 90 km/h a padat mohou i kroupy. Hrozí také výpadky proudu.

Související obsah

​"Lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě," varuje ČHMÚ. Výstraha platí do půlnoci z pátku na sobotu.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Martin Špánek, cej, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz