Zajímavosti

Málo mě znáš! Třetí díl minisérie ukáže, jak Iveta zvládala slávu a komplikovaný vztah

Málo mě znáš! Třetí díl minisérie ukáže, jak Iveta zvládala slávu a komplikovaný vztah
Anna Fialová v roli Ivety Bartošové Zdroj: TV Nova

Poslední díl minisérie Iveta má premiéru v pátek 20. května. V něm uvidíte, jak bude Iveta zvládat rychle nabytou slávu i komplikovaný vztah s Petrem Sepéšim. Těšit se můžete i na strhující a dojemné finále.

"V závěrečném díle už můžeme pozorovat změnu osobnosti Ivety Bartošové. Z naivního poupátka se pomalu stává někdo, kdo se už začíná ohánět svými vlastními pěstmi. A to je něco, co v tragickém roce 1985 přišlo spolu se slávou a krizemi, kterými si Iveta s Petrem procházela," přibližuje premisu scenárista a režisér Michal Samir.

Režisér a scenárista Michal Samir pomalými krůčky navrací zpěvačce důstojnost v době, kdy si ji většina společnosti pamatuje už jen z bulváru. Série totiž připomíná, že šlo ve své podstatě o zcela obyčejného člověka, který se od ostatních v jádru nijak nelišil.

Související obsah

Jak potvrdil celý tvůrčí tým, přistupovat k Ivetě Bartošové s citem a nebulvárně, byl hlavní předpoklad, se kterým celý projekt začínal.

"Zajímalo mě prozkoumat příběh někoho, od koho nemohl svět odtrhnout oči ani v momentech, kdy jsme podle mě měli všichni povinnost se nedívat. Tedy nečíst bulvární články a nepodporovat ty, kteří Ivetinu situaci neustálým honem za tragédií jen a jen zhoršovali," řekl k projektu producent Matěj Chlupáček.

Série ve své podstatě není ale pouze portrétem populární zpěvačky. Další, o co tvůrcům při práci na projektu šlo, bylo vyprávět příběh mladé dívky, která ve velmi křehkém věku musí čelit náročným životním situacím.

Jedná se o vysoce nadčasové téma. "V dnešní době, kdy se ve světle všech sociálních sítí ztrácí jakékoliv soukromí, je podle mě nesmírně důležité takové příběhy vyprávět," dodal k námětu Chlupáček.

Podle herečky Elišky Křenkové, která v sérii ztvárnila Ivetinu sestru Ivanu, přiblíží minisérie zpěvačku Bartošovou zejména mladé generaci, která ji pamatuje pouze z bulváru.

"Já a moji vrstevníci známe především bulvární obraz Ivety. Což je mi opravdu líto. Když byla na kariérním výsluní, tak jsme byli ještě malé děti. Takhle se diváci můžou dozvědět nebo si připomenout, jaký život opravdu měla, z čeho vzešla a jaká byla její cesta. A lépe pochopit ji i její osud, který rozhodně neměla jednoduchý," myslí si Křenková.

Poslední díl minisérie Iveta sledujte už od 20. května na Voyo.

Režisér Michal Samir o přípravách na natáčení Ivety: Přečetl jsem o ní úplně všechno:

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz