Domácí

Traktorista hnojil pole. Několik obcí připravil o dodávky elektřiny

Traktorista hnojil pole. Několik obcí připravil o dodávky elektřiny
Ilustrační snímek | Zdroj: Profimedia

Několik obcí na Domažlicku se ve středu ocitlo bez proudu. Výpadek elektřiny podle policie způsobil řidič traktoru, který při hnojení pole zavadil nosičem o drát elektrického vedení a přetrhl ho. Nyní ho vyšetřovatelé stíhají.

Na pořádné problémy si ve středu zadělal řidič traktoru, který během hnojení pole na Domažlicku dokázal připravit o dodávky elektřiny hned několik obcí.

"V odpoledních hodinách přijali policisté z obvodního oddělení policie Domažlice oznámení o poškození elektrického vedení. K tomu došlo krátce po čtrnácté hodině v katastrálním území obce Tlumačov. Devatenáctiletý řidič traktoru při hnojení pole zavadil nosičem, který měl zvednutý ve výšce více jak čtyř metrů, o drát elektrického vedení a následně jej přetrhl," sdělila policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

Související obsah

​​Kolik obcí se ocitlo bez proudu, vyšetřovatelé neupřesnili. Zatím není jasné ani to, jak velkou škodu mladík způsobil. Případem se ale domažličtí policisté nadále zabývají. "Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení," upozornila mluvčí.

Výši případného trestu policie neokomentovala. V případě nedbalosti ale za podobné skutky hrozí nejen zákaz činnosti, ale podle trestního zákoníku také roční vězení.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz