Domácí

Traktor naboural sloup s vysokým napětím. Museli kvůli tomu zavřít dálnici

Provoz na dálnici D35 mezi Olomoucí a Ostravou zastavila na celý den neobvyklá nehoda. Na poli vedle dálnice narazil traktor do sloupu s vedením vysokého napětí. Ten se nebezpečně nahnul a hrozilo, že dráty spadnou na dálnici. Policisté zastavili provoz v pondělí odpoledne, obnovený byl až kolem osmé hodiny večer v úterý.

Traktor na poli vedle dálnice narazil do sloupu vysokého napětí. Pod ním pak zůstal zaklíněný. Policisté na svém twitterovém účtu oznámili, že k jeho vyproštění bude potřeba těžká technika, která bude k dispozici ale až v úterý. Na místo byli vedle hasičů povoláni i pracovníci ČEZ.

Proto byla část dálnice D35 mezi Olomoucí a Ostravou uzavřena, konkrétně mezi exitem 276 Holice a exitem 281 Přáslavice. "Úsek bude uzavřený i během oprav, a to dle předběžných odhadů na cca 24 hodin," informovala v pondělí policie na twitteru. V úterý po osmé hodině večer informoval mluvčí ŘSD Jan Rýdl, že dálnice je již plně průjezdná.

Související obsah

Policisté nehodu dále vyšetřují. Jednadvacetiletý Traktorista řekl, že se při pracích na poli ohlédl dozadu, mezi tím ale traktor narazil do sloupu. "Řidič nebyl po nehodě zraněn. Policisté u něj provedli testy na alkohol a jiné návykové látky s negativními výsledky," řekl policejní mluvčí Libor Hejtman. Policisté zahájili trestní řízení z přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti. V případě odsouzení hrozí řidiči až tři roky za mřížemi.

Pracovníci energetické společnosti kontrolovali i ostatní sloupy, zda nejsou poškozené. Zatím škodu vyčíslili asi na 3 miliony korun. 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz