Počasí

ČHMÚ zpřísnil výstrahu. Českem se ženou extrémně silné bouřky

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před bouřkami, které se do Česka přihnaly z Německa. Nejsilnější budou na západě Čech, kde ČHMÚ zpřísnil výstrahu na nejvyšší možný stupeň. Nárazy větru mohou dosáhnout až 110 km/h a lokálně se vyskytují kroupy okolo čtyř centimetrů.

Extrémně silné bouřky s nejvyšším stupněm intenzity podle ČHMÚ budou řádit až do 23. hodin. Výstraha před nimi platí pro Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Jihočeský a Středočeský kraj.

"Pásmo velmi silných až extrémně silných bouřek postupuje přes západní části ČR rychle k východu. Nárazy větru přesahují 90 km/h a mohou dosáhnout i 110 km/h. Dle radarových měření se v bouřkách lokálně vyskytují kroupy kolem 4 cm. Zatím neočekáváme slábnutí bouřkové aktivity," uvedli meteorologové z ČHMÚ.

"Linie bouřek postupuje dále k východu. Výstraha před pozorovaným jevem: velmi silné bouřky byla rozšířena na Liberecký kraj a zbytek Středočeského kraje až po část Vysočiny. Nárazy větru mohou dosáhnout hodnot někdy i výrazně nad 25 m/s," informovala ČHMÚ.

Výstraha před bouřkami Zdroj: ČHMÚ

Pro Prahu, Vysočinu, Liberecký, Královéhradecký a části Středočeského, Jihočeského, Ústeckého a Pardubického kraje platí výstraha před velmi silnými bouřkami, a to až do druhé hodiny ranní. "Očekává se ojedinělý výskyt velmi silných bouřek doprovázených nárazy větru kolem 25 m/s (90 km/h), kroupami kolem 2 cm a krátkodobými úhrny kolem 30 mm," upozorňuje ČHMÚ.

Související obsah

Výstraha před silnými bouřkami platí do sobotní šesté hodiny ranní, a to pro Pardubický kraj (Moravská Třebová), Kraj Vysočina (Bystřice nad Pernštejnem, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Třebíč, Velké Meziříčí), Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj a Moravskoslezský kraj.

Předpověď počasí na pátek 20. května:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz