Krimi

Útok nožem za bílého dne. Pokus o vraždu zachytila kamera, policie hledá svědky

Kriminalisté pátrají po svědcích napadení v centru Ústí nad Labem. Pachatelem má být 21letý mladík, kterému podle vyšetřovatelů stačilo jen několik málo slov na to, aby bodl nožem do břicha jiného muže. Celý incident natočila kamera. Hlavní podezřelý už si vyslechl obvinění z pokusu o vraždu.

Kriminalisté objasnili případ pokusu vraždy v centru města Ústí nad Labem z minulého týdne, přesto jim chybí několik střípků, aby získali věrný obraz toho, co se vlastně v ulici Hradiště v neděli okolo poledne stalo. Pomoci by jim mohli svědci. Objevují se na záznamech kamer a je jasné, že viděli začátek i konec incidentu.

Ústřední postavou celého případu je 21letý mladík, kterému se na ulici znelíbila dvojice mužů. Na jednoho z nich zaútočil. Podle policie stačila pouhá čtyři slova, aby konflikt vyústil v napadení.

Související obsah

​"Obviněný procházel v ulici Hradiště a po malé výměně slov přišel k poškozenému a bodl ho nožem do břicha. K této reakci mu stačilo, že po zvolání 'co na mě čumíte', mu dvojice mužů odpověděla 'na co máme oči'. Obviněný následně z místa rychle utekl," uvedla k případu mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Zraněného muže záchranáři převezli do nemocnice. Policistům, znalých místních poměrů, netrvalo dlouho, než útočníka ztotožnili. Zadrželi ho v místě bydliště. "Policejní vyšetřovatel podal na obviněného návrh na vzetí do vazby, který soudce akceptoval a muž byl eskortován do vazební věznice," dodala mluvčí.

Kriminalisté žádají svědky, aby se přihlásili na linku 158. "Jejich svědectví je pro kriminalisty velmi důležité z důvodu skutkového děje," vysvětlila Hyšplerová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz