Zahraničí

Rusko se chystá udeřit silněji než kdy dřív. Obsadit chce další části Ukrajiny

Rusko pravděpodobně chystá rozšíření své ofenzívy. Podle ukrajinského generálního štábu chtějí okupanti obsadit zbytek Chersonské oblasti a pokračovat do Záporoží. Do bojů na Donbasu Rusko také údajně nasadilo nová bojová vozidla.

Ruská armáda sbírá zbytky svých sil a chystá se udeřit ještě silněji než kdy dřív. To vyplývá ze zpráv ukrajinského generálního štábu a britské tajné rozvědky. "Situace na Donbasu je extrémně složitá. Ruská armáda se stále pokouší zaútočit na Slovjansk a Severodoněck. Ukrajinské ozbrojené síly každý den bojují proti této ofenzívě," informoval o vývoji ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Podle něj je oblast Donbasu naprosto zničená. Lidé tam každý den čelí bombardování a přicházejí o své domovy i blízké. "Byla naše zlatíčko. Teď máme v srdci jen vzpomínky. Ale srdce to nedokáže přijmout. Srdce žádné matky takovou věc nedokáže přijmout," popsala svou bolest obyvatelka města Soledar Nila Kovaljová.

Související obsah

​Rusko má pod kontrolou už poměrně velkou část Donbasu. Jeho cílem je ale obsadit ho celý. V plánu má prý také zmocnit se i zbytku Chersonské oblasti na jihozápadě a postupovat dál směrem k Záporoží. Rusko tam už údajně doplňuje své jednotky a ukrajinská armáda se připravuje na obranu.

Důkazem ruských plánů má být i nasazení nových bojových vozidel pro podporu tanků s názvem Terminator. Rusové prý také rozmístili rakety v Bělgorodské oblasti u ukrajinských hranic. Kyjev nevylučuje ani útok z území Běloruska. V neděli ráno znovu varoval před nebezpečím raketových útoků a náletů právě odtamtud.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz