Zajímavosti

Matka vybrala pro syna netradiční jméno. Připomíná to nemoc, myslí si lidé

Matka vybrala pro syna netradiční jméno. Připomíná to nemoc, myslí si lidé
Ilustrační fotografie Zdroj: Getty Images

Pořádný rozruch vyvolala na sociálních sítích jedna nastávající maminka. Chtěla se dozvědět, co lidé říkají na jméno, které pro svého potomka vybrala. Jejich reakce ji však příliš nepotěšila, podle některých totiž jméno zní jako autoimunitní onemocnění.

Vybrat jméno je pro některé nastávající rodiče často pořádný oříšek. O radu na sociálních sítích požádala také jedna budoucí maminka. "Opravdu milujeme květinová jména pro chlapce. Lupin je opravdu unikátní. Dalo by se to zkrátit na Lu nebo Louie," citoval portál Mirror ženu.

Toto jméno chtěla dát už svému prvnímu potomkovi. Nakonec se však rozhodla pro jiné, protože se setkala s řadou negativních reakcí. Nyní se tak snažila zjistit, jestli se od dob jejího prvního těhotenství něco změnilo.

Související obsah

Ani tentokrát však jméno mezi lidmi příliš neuspělo. Většina z nich ho striktně zavrhla s tím, že údajně zní podobně jako autoimunitní onemocnění s názvem lupus.

"Absolutně ne. Je to prostě hrozné. Nemohu uvěřit, že o tom vůbec uvažujete," odsoudil jméno jeden z uživatelů. "Možná se vám to nebude líbit, ale není to opravdu fér vůči dítěti, a zvláště chlapci. Bůhvíjak by se s tím vypořádal," má jasno další.

Podle některých se nastávající maminka inspirovala romány o kouzelníkovi Harrym Potterovi. Jedna z postav se totiž jmenuje Remus John Lupin. "Naprosto to zbožňuji. Neměl bych však odvahu na to, abych toto jméno použil. Ale očividně mě jako první hned napadne Remus Lupin," uzavřel další člověk.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz