Domácí

Praha hledá nový hlas pro tramvaje a autobusy. Vyberou jej lidé v anketě

Pražský dopravní podnik vybírá nový hlas, který bude oznamovat zastávky v tramvajích a autobusech. Vybírat mohou sami cestující v anketě. Jeden ze čtyř hlasatelů bude přemlouvat asi 10 tisíc názvů zastávek.

Výběr nového hlasu měl začít už před dvěma lety, jenže do toho přišel covid-19. Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) teď spustil na svém webu anketu, ve které mohou cestující vybírat ze čtyř hlasů.

S hlasy na zkoušku se mohou cestující setkat už na některých tramvajových a autobusových linkách. Cestující je mohou volit do 19. června 2022.

Související obsah

"Dopravní podnik oslovil desítky profesionálních moderátorů, heců, žen i mužů, jejichž hlasy by se pro provozní hlášení hodily. Do semifinále se dostala desítka kandidátek a kandidátů a následně odborná porota vybrala čtyři hlasy, ze kterých mohou nyní cestující volit," vysvětlila mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Hlas, který si lidé zvolí, bude muset namluvit všechna hlášení a názvy zastávek, které zní nejen v pražských autobusech a tramvajích, ale i v příměstských linkách. Jde tak přibližně o 10 tisíc nahrávek. Na všech linkách by měl být nový hlas slyšet poprvé letos na podzim.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz