Domácí

Šéfka Cermatu končí. Odvolal ji ministr školství Gazdík

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) odvolal v pondělí ředitelku Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) Michaelu Kleňhovou. Důvodem byla ministrova nespokojenost s fungováním organizace.

Cermat má na starosti maturitní a jednotné přijímací zkoušky. Ministr školství rozhodl o odvolání ředitelky Michaely Kleňhové kvůli nespokojenosti s fungováním organizace, její pomalosti a neefektivitě hospodaření. "To, že je Cermat problémem, vím od prvního dne, kdy jsem ve funkci jako ministr," uvedl Gazdík.

Kvůli podezření z placení předražených zakázek poslal ministr v uplynulých dnech do Cermatu auditory. "Některé zakázky, které Cermat v minulosti provozoval, se mi nezdají být přiměřené," řekl už před časem Gazdík.

Související obsah

Auditoři se mají zabývat zejména zakázkou, jež zahrnuje servis pro čtyři tiskárny, které si Cermat pro maturity a přijímací zkoušky pořídil před čtyřmi roky. Tiskárny i servis dodala společnost Konica Minolta Business Solutions.

Michaela Kleňhová nastoupila do čela organizace v roce 2018. Tehdy resort školství vedl Robert Plaga (za ANO). Ředitelku nyní dočasně nahradí náměstek pro IT a veřejné zakázky Milan Štábl.

Podívejte se na celou tiskovou konferenci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz