Ukrajina

Tanky nebo raketové systémy. Tím vším Česko podpořilo Ukrajinu

Česko patří mezi pět největších dodavatelů vojenského materiálu na Ukrajinu. Do země, která se brání ruské agresi, od nás putovaly hlavně zbraně nebo technika, a to za miliardy korun.

Česko věnovalo ukrajinské armádě bojové helikoptéry, tanky nebo raketové systémy. Na tiskové konferenci po virtuálním setkání se zástupci spřízněných zemí to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin.

"Chci poděkovat České republice za její značnou podporu včetně nedávného darování útočných helikoptér, tanků a raketových systémů," prohlásil Austin.

Související obsah

​"Moc si vážím toho, jak pan ministr Lloyd J. Austin ocenil Českou republiku. Ale ze zásady naši pomoc Ukrajině blíže nespecifikuji, promiňte. Připomenu pouze fakt hraničící s jistotou, že do mojí tankové kabelky se toho vešlo a ještě vejde hodně," reagovala ministryně obrany Jana Černochová (ODS) na svém twitterovém účtu.

Podle The Wall Street Journal Česko darovalo Ukrajině bojové vrtulníky Mi-24, za které má teď požadovat od Západu adekvátní náhradu. Jaká je hodnota vojenského materiálu, který putoval na Ukrajinu, české ministerstvo obrany zatím prozradit nechce.

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz