Domácí

Chlapec se zasekl v záchodovém prkénku. Ven mu pomáhali hasiči

Hasiči musejí občas lidi vyprošťovat z různých pastí. Naposledy to bylo v pondělí v Pardubicích, kde si nasadil malý chlapec na hlavu záchodové prkénko, to mu pak ale nešlo sundat.

Hladkou stranou to na hlavu šlo, tou ostřejší zpátky už ale ne. Dvouleté dítě se takto samo uvěznilo. Stačila chvíle matčiny nepozornosti a problém byl na světě.

Žena zjistila, že vyprostit ratolest z plastového prkénka sama nedokáže, a tak poprosila o pomoc hasiče. Než přijeli, seběhla několik pater paneláku i s chlapcem v náručí a čekala před vchodem.

Související obsah

Kurióznější výjezd tamní hasiči léta neměli. Jako nejvhodnější nástroj našli ve výbavě nůžky na plech. Jeden hasič dítě zabavil plyšovým dráčkem Záchranáčkem, druhý stříhal. Za pár vteřin bylo po starostech.

Loni zase dvě dívky z Pardubic dělaly takové vylomeniny, až se jedna nečekaně zasekla v nákupním košíku. I ji zachránili hasiči. V Hradci Králové například volali o pomoc dva milenci. Nasadili si pouta, ale už neřešili, že nemají klíč. Policie naštěstí používá pouta podobná, takže klíč okamžitě pasoval.

Hasiči už vyprošťovali ruce z automatu na krmení či dítě uvězněné za radiátorem. Občas je volají i chirurgové z nemocnice. Tam museli odřezávat dva milimetry silný prstýnek z chirurgické oceli. Do prstu už neproudila krev a začal odumírat. Záchranná akce trvala celou hodinu.  

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz