Domácí

Nehodu Dády Patrasové už řeší i ministr dopravy. Zpřísní tresty za alkohol

Nehoda Dády Patrasové vzbudila pozdvižení i na ministerstvu dopravy. Chystají se změny bodového systému, které budou přísněji postihovat odmítnutí dechové zkoušky i nepředložení řidičského průkazu, řekl TN.cz šéf resortu Martin Kupka (ODS). Patrasovou vyšetřuje policie.

Patrasová se v pondělí odpoledne vracela domů, nevybrala však zatáčku před domem. Po nárazu do zaparkovaného auta skončila v betonovém zátarasu. Odmítla nadýchat a nenechala si vzít ani krev. A protože policistům řekla, že u sebe nemá řidičák, nemohli jí ho zadržet.

"Nehodou se stále zabýváme, platí ale, že případ postoupíme do správního řízení," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Herečce a zpěvačce tak hrozí mnohem nižší trest než před čtyřmi roky, kdy po bouračce (rovněž poblíž její vily) test na alkohol ukázal 2,5 promile. Tehdy zaplatila 150 tisíc korun a přišla na 18 měsíců o "papíry", teď bude muset do peněženky zalovit pro nanejvýš 50 tisíc.

Dáda tím upoutala pozornost ministra dopravy Martina Kupky. "Odmítnutí dechové zkoušky je jeden z nejzávažnějších přestupků," zhodnotil pro TN.cz počínání královny dětských srdcí. A ubezpečil, že jeho resort chystá změny, které budou takové chování řidičů postihovat tvrději.

Související obsah

"Uvedená situace se řeší v připravované změně bodového systému. Nyní se trestání alkoholu za volantem řídí tím, že je potřeba nejdříve prokázat, zdali došlo k porušení předpisů, nebo ne, a nezohledňuje současné možnosti digitalizace. Nové připravované řešení toto doplní o možnost zadržet řidičák, i když ho nemá hříšník u sebe. Následuje řízení, kde se posoudí, zdali dojde k odebrání řidičského průkazu, nebo ne," vysvětlil mluvčí ministerstva František Jemelka.

Pro Patrasovou je však možná největším trestem to, že od ní začínají dávat ruce pryč nejbližší. Její manžel Felix Slováček jí zakázal vstup na svou úterní oslavu narozenin. Saxofonista v minulosti několikrát tvrdil, že má Dáda problémy s alkoholem. Ta to ale popírá.

"Alkohol za volantem patří k jedněm z nejnebezpečnějších prohřešků proti pravidlům a za volant rozhodně vůbec nepatří. Chceme přípravy dokončit co nejdříve tak, aby změny mohla ještě letos projednat vláda," uzavřel Jemelka.

První slova Patrasové po nehodě. Nepamatuje si, že bourala:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz