Krimi

Němec měl držet ženu v zajetí. Česká policie ho zadržela na Tachovsku

Němec měl držet ženu v zajetí. Česká policie ho zadržela na Tachovsku
Čeští a němečtí policisté Zdroj: Policie ČR

Česká policie zadržela v Rozvadově na Tachovsku muže ze západoněmeckého Heidelbergu. Měl totiž držet svou bývalou přítelkyni jako rukojmí, zároveň jej podezřívají z pokusu o vraždu. Momentálně je ve vazbě.

Kousek od česko-bavorské hranice zasahovala 14. května policie. V rozvadovském hotelu zadržela 30letého muže z Německa, který měl držet svou bývalou přítelkyni jako rukojmí. Policistům se podařilo 25letou ženu osvobodit.

"Při provádění potřebných operativních úkonů čeští policisté zjistili, že se hledaný muž, na kterého byl vydaný evropský zatýkací rozkaz, nachází v Rozvadově na Tachovsku, kde se ubytoval v jednom ubytovacím zařízení," informovala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. 

Na místě policisté zjistili, že se muž v hotelu už nenachází. Našli ho ale poblíž v herně. "Uvnitř borští policisté hledaného muže za pomoci donucovacích prostředků na základě evropského zatýkacího rozkazu zatkli. A zajistili i vozidlo, se kterým dotyčný přijel. Na místě nalezli také pohřešovanou ženu, která se v podniku volně pohybovala a byla bez zranění," vysvětlila mluvčí Jiroušková.

Související obsah

Němce policisté vzali do vazby. Podle deníku Schwarzwälder Bote má být podezřelý vydán zpět do rodné země. Jeho bývalá přítelkyně už odjela zpátky do Německa.

Ženu podle deníku unesl 30letý muž 13. května. Zároveň měl za autem vláčet jejího nového přítele, který je zraněný. Navíc údajně najížděl na známého, který se ho snažil zastavit a na poslední chvíli před autem uskočil. Policie ho tedy podezírá i z pokusu o vraždu.

V pražském Braníku měl minulý týden muž zadržovat ženu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz