Zahraničí

Ukrajina je uzavřená záležitost, řekl Kadyrov. Teď by chtěl útok na Polsko

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov prohlásil, že válka na Ukrajině je uzavřená záležitost. Teď by byl rád, kdyby Rusko napadlo Polsko. Po zemi žádá omluvu za polití ruského velvyslance ve Varšavě červenou barvou.

"Ukrajina je už uzavřená záležitost. Teď mě zajímá Polsko," řekl Kadyrov ve videu. To přinesla běloruská televize Nexta, která však neuvedla, odkud patrně soukromou nahrávku získala. 

"Pokud po Ukrajině přijde rozkaz, ukážeme, co jsme schopní udělat za šest vteřin," vzkázal Kadyrov. "Raději si vezměte od žoldáků zpět zbraně," dodal.

Čečenský vůdce žádá po Polsku omluvu za incident, který se odehrál 9. května, informoval deník Rzeczpospolita. Ruského velvyslance ve Varšavě tam jeden z demonstrantů polil červenou barvou. V souvislosti s incidentem policie nikoho nezatkla. "Neexistuje žádné logické vysvětlení. Nemohu uvěřit, že to byla nějaká spontánní akce," uvedl k události napadený velvyslanec Sergej Andrejev.

Související obsah

"Hrajete velmi špatnou hru s naší zemí. Člověk by neměl hrát podle melodií Západu a Ameriky. Nevede to k ničemu dobrému," varoval Poláky Kadyrov. "Nenecháme to bez odpovědi, myslete na to," pohrozil.

Polsku už vyhrožovalo několik důležitých ruských osobností. Poslanec Oleg Morozov nedávno na svém telegramu navrhl, aby Rusko zemi denacifikovalo, podobně jako Ukrajinu. Moderátorka Olga Skabejevová ve vysílání upozornila, že už Polsko párkrát přestalo existovat.

Kadyrov je bývalý povstalec a v současné době spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina. Od začátku války se chlubí, že jeho vojáci jsou na Ukrajině úspěšní. Žádné z jeho tvrzení se ale nepodařilo potvrdit.

Rusko už v dubnu odpojilo Polsko od plynu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz