Zahraničí

Princ Charles navštívil uprchlíky v Rumunsku. Chtěl vědět, jak na tom jsou

Centrum pro ukrajinské uprchlíky nedaleko Bukurešti v Rumunsku navštívil významný člen britské královské rodiny. Na zahraniční návštěvu do východoevropské země přijel princ Charles. Zajímalo ho, jak je s uprchlíky v Rumunsku nakládáno.

Na návštěvu uprchlických center ve východní Evropě dorazil britský korunní princ Charles. Je tak vůbec prvním členem královské rodiny, který se přijel na vlastní oči přesvědčit o situaci ukrajinských uprchlíků. Charlese zajímalo především to, jakou pomoc utečenci dostávají.

Princ z Walesu zamířil do centra poblíž hlavního města Bukurešti, kam směřuje i většina Ukrajinců, kteří se rozhodli utéct do Rumunska. Město se nachází asi 240 kilometrů od hranice s válkou zmítanou Ukrajinou. Charles si Rumunsko nezvolil náhodou, v zemi totiž už zřídil několik charitativních organizací, a má tak na ní vazby, uvedl portál BBC News.

Související obsah

Do Rumunska už zamířila asi šestina ze šesti milionů uprchlíků, kteří utekli z Ukrajiny. Jen za minulý týden do země přijelo odhadem dalších 40 tisíc lidí. V centru, které Charles navštívil, v současnosti přebývá okolo tisícovky běženců.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz