Domácí

Nedělní rvačka v Benátkách nebyla první. Problémy jsou prý dlouhodobé

Nedělní rvačka v Benátkách nebyla první. Problémy jsou prý dlouhodobé
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Obyvatelé Benátek nad Jizerou si stěžují na dlouhodobé problémy s občany, kteří obývají areál bývalé sladovny. Ti jsou prý hluční a agresivní. Policie tam často zasahuje a snaží se konflikty řešit. Podle obyvatel města se ale situace nezlepšuje.

V souvislosti s úterním článkem o rvačce skupiny lidí v Benátkách nad Jizerou se redakci TN.cz ozvali tamní obyvatelé. Podle nich se podobné incidenty neustále opakují. S lidmi, kteří bydlí v areálu bývalé sladovny, jsou prý potíže dlouhodobě.

"S obyvateli sladovny už jsou dlouhou dobu problémy, ale město situaci neřeší. Napadají děti i dospělé. Po večerech dělají diskotéky a narušují noční klid. Jejich psi denně běhají po Benátkách přímo přes hlavní silnici a ohrožují účastníky silničního provozu," stěžuje si jedna z tamních obyvatelek, která nechtěla zveřejnit své jméno, ale redakce TN.cz ho zná.

Související obsah

Radnice údajně situaci neřeší. "Ve městě není ani městská policie, která tu dříve byla, a situace se stále horší. Starosta všechny incidenty ututlává a nechce věci řešit," myslí si čtenářka.

"Policie ČR sem jezdí opravdu často, ale přijde nám, že s tím stále nikdo nic radši nedělá. I město dává ruce pryč od tohoto místa. Už jsme bezmocní a potřebujeme, aby to začal někdo řešit," napsal další obyvatel Benátek nad Jizerou.

Vedení města ale kritiku odmítá. Tajemník městského úřadu Marek Mařík redakci TN.cz řekl, že bezpečnost obyvatel je pro město hlavní prioritou.

"Ze strany města jsou podnikány maximálně možné zákonné kroky. Město je územně samosprávný celek, a tudíž nemá zákonnou možnost účinně zasahovat v případech konfliktů mezi obyvateli jednotlivých nemovitostí ve městě, především v soukromých objektech," upřesnil Mařík. 

Související obsah

Jedním z aktérů nedělní rvačky měl být navíc podle tamních obyvatel i muž, který údajně na konci února napadl ženu v blízkosti cyklostezky a měl ji pořezat. Tato událost se skutečně stala a podezřelého muže policie záhy dopadla.

Policie ale TN.cz potvrdila, že tento muž je nyní ve vazbě, což vylučuje jeho přítomnost u nedělní rvačky.

Podle vedení radnice se navýšil počet policistů na tamním oddělení státní policie a bezpečnost má zvyšovat i nainstalovaný kamerový systém.

"Vedení města se navíc několikrát sešlo s majitelem problémového objektu sladovny a nabídlo mu možnost odkupu tohoto objektu městem. Majitel se k tomuto návrhu dosud nevyjádřil," stojí v závěru vyjádření města.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz