Zahraničí

Manžel zastřelené učitelky v Texasu zemřel žalem. Zůstaly po něm čtyři děti

Řádění školního střelce v texaském Uvalde má další oběť. Jen dva dny po smrti učitelky Irmy Garciové zemřel i její manžel Joe. Podle příbuzných zkolaboval a zemřel na následky infarktu způsobeného žalem. Po manželském páru zůstaly čtyři děti.

Nejsou to ani dva dny, co se musela rodina Garciů v texaském městě Uvalde vzpamatovávat z hrozné ztráty. Při řádění školního střelce zahynula spolu s kolegyní a 19 školáky také učitelka Irma Garciová. Nyní však rodinu zasáhla nová tragédie.

Ztrátu manželky totiž neunesl padesátiletý Joe Garcia, který zemřel na infarkt. Podle rodinných příslušníků skonal žalem. "V podstatě se vrátil domů, svalil se na zem a umřel," řekl podle agentury AP Garciův synovec John Martinez.

Související obsah

Po manželském páru zůstaly čtyři děti, dva synové a dvě dcery. Synové jsou již dospělí, přičemž nejstarší Cristian je členem námořní pěchoty. Dcery však stále chodí do školy, přičemž nejmladší potomek Irmy a Joea je teprve v sedmé třídě.

Texaská policie stále vyšetřuje, co osmnáctiletého útočníka k činu vedlo. Motivy střelce však zůstávají záhadou. Mladík doposud neměl žádné problémy se zákonem ani záznamy o duševních chorobách.

Střelba v Texasu si vyžádala 21 životů. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz