Zahraničí

Street View slaví výročí. Podařilo se zachytit skutečně bizarní věci

Street View slaví výročí. Podařilo se zachytit skutečně bizarní věci
Jeden z objevů na Street View | Zdroj: Google Street View

Lidé se zvířecími hlavami, auta omotaná potravinářskou fólií či vězeň na útěku. To a mnohé další lze vidět na fotkách pořízených službou Street View společnosti Google. Zájemci ji používají už 15 let.

Služba Street View slaví výročí. Firma Google ji uvedla do provozu před 15 lety. Díky této funkci si můžete v Mapách Google najít potřebné místo a prohlédnout si ho tak, jako byste stáli přímo u něj. Tato služba je dostupná v 88 zemích světa. Česká republika patří mezi státy, které mají plné pokrytí touto službou.

K vidění však zdaleka nejsou jen ulice. Díky službě si můžete prohlédnout i přírodní či kulturní památky a muzea. V Česku je pomocí této funkce zmapováno třeba pražské Museum Kampa. 

Související obsah

Díky Google Street View se může zájemce podívat například do londýnské národní galerie, francouzského zámku ve Versailles nebo vystoupat do základního tábora na Mount Everestu.

Snímky pořizují převážně auta společnosti Google, a to panoramatickou kamerou na střeše. Kam se nedostane auto, tam se pracovník společnosti vydává sám s kamerou, aby snímky pořídil. Panoramatické snímky mohou však pořizovat i běžní uživatelé Googlu.

Tyto amatérské pohledy naleznete na mapách při spuštění Street View pod modrými tečkami. Vyskytují se zejména u kulturních či přírodních památek.

V průběhu focení se ale tu a tam vyskytne chyba, kvůli které je například jeden člověk na ulici hned třikrát nebo je podivně zdeformovaný. Jindy se do záběru dostanou velice bizarní objekty, kterými se po objevení baví celý internet. V galerii naleznete nejzábavnější z nich.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz