Domácí

Unikátní studium médií odstartovalo. Přednášející jsou špičky z oboru

Na vysoké škole CEVRO Institut minulý týden odstartoval unikátní postgraduální program P.G.D.J. – Média a současné mediální prostředí. Jedná se o historicky první studijní obor svého druhu v Česku. Program je společným projektem vysoké školy CEVRO Institut, názorového portálu CEVRO ARENA, Czech News Center, TV Nova a dalších partnerů.

Dvousemestrální studium nabídne posluchačům desítky přednášek, seminářů, diskusí a workshopů s nejuznávanějšími odborníky z řad mediálních manažerů, novinářů, teoretiků i osobností z byznysu a politiky. Součástí studia je i praktický výcvik dle zaměření studenta v nejrůznějších českých mediálních domech a médiích.

Garanty programu P.G.D.J. (Postgraduate Diploma in Journalism) jsou první dáma českých médií Libuše Šmuclerová, ředitel zpravodajství TV Nova Kamil Houska, prorektor CEVRO Institutu Tomáš Pojar, odborník na nová média a startupista Tomáš Pluhařík, dále Václav Mach, výkonný ředitel Unie vydavatelů, a šéfredaktor CEVRO ARENY Jiří Š. Cieslar.

"V rámci našich postgraduálních programů na CEVRO Institutu se vždy snažíme, aby přednášeli lidé z praxe, kteří něco zažili a mají bohaté zkušenosti, které mohou předávat dál. S nimi jsou naši studenti v kontaktu i po mnoho let od ukončení studia a často spolu dělají na nejrůznějších projektech," vyjmenovává silné stránky postgraduálních programů jeden z garantů programu P.G.D.J. a prorektor vysoké školy CEVRO Institut Tomáš Pojar.

Související obsah

Lektorský tým tvoří Libuše Šmuclerová, Daniel Anýž, Jindřich Šídlo, Mirek Topolánek, Jiří Peňás, Kamil Houska, Petr Šimůnek, Pavel Žáček, Jakub Szántó, Kamila Klausová, Vladimír Mlynář, Tomáš Jirsa a mnoho dalších.

Postgraduální program P.G.D.J. nechce suplovat standardní studium žurnalistiky. Přihlásit se do něj mohou jak studenti či absolventi žurnalistických oborů, tak i ti, kteří dosud působili mimo mediální svět, ale mají zájem do něj proniknout.

"Vím, že to může někomu připadat jako klišé, ale současný mediální svět je mnohem složitější, než by se vám mohlo po absolvování nějaké standardní školy tohoto zaměření zdát. Klasická média se učí fungovat vedle těch nových, nová jsou čím dál více ve vleku těch sociálních a stará osvědčená pravidla přestávají platit. Orientace v tomto prostoru je až děsivě náročná. Tohle už člověk nepochytá z knížek, i kdyby v nich ležel celé dny. Osobně se těším třeba i na to, že na CEVRO Institutu potkám nějakého talentovaného studenta, kterého následně rád přivítám v našem týmu na Nově," říká jeden z garantů programu, ředitel zpravodajství a publicistiky TV Nova Kamil Houska.

Související obsah

Vysoká škola CEVRO Institut je respektovaná instituce s více než 15letou tradicí. Sídlem školy je Měšťanská beseda, kde se ve druhé polovině 19. století tříbilo české vlastenectví. Odsud v roce 1953 bylo zahájeno historicky první televizní vysílání v Československu. Později zde svoji činnosti zahájila také první komerční televizní stanice v České republice – TV Nova.

V postgraduálních programech na CEVRO Institutu již promovalo přes 800 studentů, z nichž mnozí působí na vedoucích pozicích ve státní i soukromé sféře.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz