Domácí

TV Nova hledá talenty pro televizní práci. Přihlásit se můžete do 15. června

Televize Nova a Markíza hledají talenty pro televizní práci. Dvouletý stipendijní studijní program CME Content Academy je vzdělá a po dokončení i zajistí placenou spolupráci na pořadech jak na Nově, tak na Markíze. Studijní obor se otevírá už letos na podzim a přihlásit se můžete do 15. června.

Psaní scénářů, střihačské dovednosti nebo třeba produkce a vedení natáčení. To vše se během dvouletého intenzivního kurzu studenti naučí.

"Máme velkou radost, že se na nás obrátilo tolik mladých lidí, kteří by rádi spojili svůj profesní život s prací v naší televizi. Nicméně mají v současné době jiné studijní závazky, kterým je třeba zodpovědně dostát. I my si pamatujeme na to, jak jsou květnové a červnové týdny pro studenty náročné, a proto jsme se rozhodli, že všem zájemcům o CME Content Academy vyhovíme a termín uzavření přihlášek posuneme na 15. června," uvedla generální ředitelka TV Nova Klára Brachtlová.

"Unikátnost našeho projektu tkví v tom, že chceme dát příležitost úplně každému bez ohledu na věk či dosažené vzdělání. Každému, kdo touží po tom, být součástí tvorby obsahu pro televize Nova, Markíza či naši platformu Voyo," dodala Brachtlová.

Související obsah

"Chceme, aby měl opravdu chuť přihlásit se každý, kdo má rád televizi, kdo má rád vyprávění příběhů a kdo si myslí, že by v sobě mohl objevit člověka, který bude přinášet svým divákům do budoucna skvělé seriály nebo skvělé pořady," řekla šéfka Televizního institutu Kamila Zlatušková.

"V roli lektorů tam vystoupí velká jména, nejenom česká, ale i mezinárodní," doplnila Brachtlová. Studium nebude rozdělené třeba na obor střihu, režie anebo kamery. Každý student si projde všechny mediální oblasti, a bude tak mít šanci zjistit, co mu jde nejlépe.

Související obsah

Chceš i ty měnit dějiny českého televizního vysílání? Tak do 15. června pošli přihlášku. Najdeš ji na webových stránkách studujtelevizi.cz.

Zájemce čeká dvoukolové výběrové řízení, ze kterého vzejdou ti nejlepší. "Začínáme už v říjnu a těšíme se na každého uchazeče. Přijďte, nebojte se," vyzvala Brachtlová. "CME Content Academy je kurz pro deset lidí, na které v tuto chvíli nemáme žádné formální požadavky," připojila Zlatušková.

Nova a Markíza pomohou s financováním studia. "Náklady za tenhle intenzivní kurz nese Nova," sdělil ředitel vývoje obsahu TV Nova Michal Reitler. Po úspěšném dokončení kurzu studenti automaticky přejdou na placené pozice kreativních tvůrců nových projektů na Nově a Markíze.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz