Domácí

Prahu vyděsila podivná tančící světla na obloze. UFO je tu, píší lidé na facebooku

Zvláštní světelný úkaz překvapil ve čtvrtek večer obyvatele Prahy. Světelné body kroužily po obloze a budily dojem létajícího talíře. O co jde, se ale zatím nepodařilo objasnit.

Skutečně zvláštní světelné obrazce mohli ve čtvrtek večer spatřit lidé z různých koutů Prahy. Po obloze se do tvaru elipsy prohánělo mnoho kulatých světel, která dohromady vytvářela tvar elipsy.

Svědci je pozorovali například z Chýně, což je obec západně od Prahy. Světla však byla vidět i z centra hlavního města. Jeden z pozorujících je totiž natočil na Újezdě. To, že byl jev pozorovatelný ze dvou od sebe takto vzdálených míst, naznačuje, že musel být ve veliké výšce.

Související obsah

Oč se jednalo, je však zatím stále záhadou. Fanoušci UFO a milovníci konspiračních teorií se pravděpodobně radují, že jde o nezlomný důkaz, že se k Zemi přiblížila mimozemská civilizace. Pod příspěvkem se okamžitě rozproudila diskuze o tom, co tyto světelné obrazce způsobilo.

"Jo, už si pro nás mimozemské bytosti přijely. No ale jinak nějaké odrazy z okolních restaurací a do toho vítr?" navrhuje jedna z uživatelek. "Skoro mi to připomíná buď divně zbarvenou polární záři, i když nevím, co by zrovna v ČR dělala, anebo točící se kruh/talíř," navrhuje jiná diskutující.

Jako jediná a alespoň trochu pravděpodobná varianta se zatím jeví to, že tančení světelných bodů na obloze způsobil velmi silný laserový projektor. Ten se poměrně běžně používá na velkých veřejných večírcích.

Související obsah

Praha je však plná barů, které pořádají pompézní večírky, a odkud světlo šlo, je komplikované zjistit. Proti této možnosti však stojí fakt, že nebyly pozorovatelné žádné pruhy světla, které by mraky spojovaly se Zemí.

Meteoroložka Dagmar Honsová vyvrací, že by mohlo jít o jakýkoliv ojedinělý meteorologický úkaz. "Rozhodně to není nic meteorologického. Včera byl den bez deště i bez bouřek," uvedla v pátek Honsová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz