Zajímavosti

ABBA poprvé odehrála novou show. Za zpěváky vystupují hologramy

Fanoušci legendární švédské skupiny ABBA se konečně dočkali. Čtveřice hudebníků se poprvé po 14 letech objevila na pódiu při premiéře své show v Londýně. Jenže to nebyli tak docela oni, místo nich v hale vystupují jejich mladší 3D kopie.

Řadu let mohli fanoušci slyšet skladby legendární švédské kapely ABBA pouze v rádiu. Hity jako například S.O.S. z roku 1975 se nezapomenutelně zapsaly do jejich srdcí. Teď si můžou posluchači slavnou kapelu opět poslechnout živě.

Legendy hudebního nebe dorazily do takzvané ABBA arény, která vyrostla v britském Londýně. Na pódiu nevystupují slavní zpěváci osobně, ale pouze jejich počítačově vytvořené 3D kopie. Po dlouhých 36 letech se ve společnosti pohromadě ukázali i sami muzikanti.

Související obsah

​"Ráda jsem se na sebe na koncertu podívala. Je úžasné, co jsme do toho projektu vložili. Je to neuvěřitelné. To vám můžu říct," řekla členka skupiny ABBA Anni-Frid Lyngsta. "Nikdy jsem si nemyslel, že se umím takhle skvěle pohybovat," přidal zpěvák Björn Ulvaeus.

Originální koncert si neužili jen členové skupiny ABBA. Nadšeni byli i fanoušci. "Ach, můj bože. Bylo to fakt dobré. Bylo to, jako bych byl vyslán do kosmické lodi s logem ABBA. Tančil jsem. Tohle byl skutečně okamžik mého života. Splnilo to bez debaty veškerá má očekávání," dodal nadšený divák Jordan.

Související obsah

​Diváci měli štěstí, že se na hudební show dostali. Vstupenky jsou prý na tři měsíce prakticky beznadějně vyprodané. "Myslím, že nejlepší částí koncertu byl konec, kdy na pódium dorazila ABBA. My všichni jsme samozřejmě chtěli ABBU spatřit na vlastní oči. Pak taky některé písničky, které mi připomněly časy, kdy jsem ještě byla mladší. Když začali hrát skladbu Fernando, brečela jsem," řekla fanynka Jane.

Na koncertě pracovali vývojáři od roku 2016. Pomocí speciální technologie vytvořili 3D hologramy. Takzvané ABBA-tary, které vypadají jako členové skupiny v době jejich největší slávy, což jsou 70. léta minulého století. Aby tuto úchvatnou podívanou bylo možné vytvořit, snímalo každý pohyb těl nebo výrazy v obličeji zpěváků 160 kamer. V ABBA aréně jsou teď na programu dvě představení denně.

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz