Zahraničí

Královnu Alžbětu II. čeká velká oslava jubilea. Těší se hlavně na pravnoučata

Královna Alžběta II. bude příští týden slavit platinové jubileum. Hlavní část oslav proběhne od 2. do 5. června. Sama královna se ale nejvíce těší, až se setká se svými pravnoučaty Archiem a Lilibet.

Více než 70 let už sedí na britském trůnu královna Alžběta II. Na první červnový víkend se tedy plánují velké oslavy. Poblahopřát přiletí z USA i princ Harry s vévodkyní Meghan a dětmi. Právě na svá pravnoučata se královna opravdu těší, uvedl deník Daily Mail.

Vrchol oslav se plánuje na příští neděli. Před publikem se na balkóně Buckinghamského paláce společně s oslavenkyní objeví i princové Charles, William a George. "Chce, aby svět viděl, jak bije srdce její rodiny, a poznal budoucnost monarchie," řekl o plánu královny zdroj deníku Daily Mirror.

"Její Veličenstvo věří, že to vyšle silné poselství do světa, že navzdory zkouškám a útrapám rodiny v posledních několika letech jsou vrcholní představitelé jednotní v tom, že chtějí pokračovat v práci a že sdílejí královnin smysl pro povinnost a odhodlání sloužit lidu této země a Commonwealthu," prohlásil zdroj.

Související obsah

Velké starosti jí v tomto ohledu mají dělat Harry s Meghan. Ačkoli je hodlá přivítat s otevřenou náručí, obává se údajně toho, že zastíní pro královskou rodinu tolik důležitou oslavu. "Chce, aby jubileum bylo příležitostí, při které se spojí celá rodina i národ," uvedl zdroj deníku Daily Mail.

I proto nelze očekávat, že se Harry a Meghan příští víkend ukážou na mnoha akcích. Královna je v pátek přivítá na slavnostní večeři a poté už se pár pravděpodobně zúčastní jen jedné z mnoha připravovaných událostí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz