Zahraničí

Ve frontě na rozdávání darů ušlapali v Nigérii 31 lidí včetně dětí

V tragédii se v sobotu proměnila charitativní církevní akce na jihu africké Nigérie. Před vstupem vznikla tlačenice, ve které dav ušlapal 31 lidí včetně mnoha dětí.

Neštěstí se odehrálo ve městě Port Harcourt u vstupu na hřiště póla, kde měla proběhnout každoroční akce "Nakupujte zdarma". Na ni tamní církev rozdává chudým dary, kupříkladu oblečení a obuv, které pro ně shromáždila, informovala televize CNN.

Vchod se měl otevřít v devět ráno tamního času, ale už čtyři hodiny předtím se před ním začaly shromažďovat desítky lidí, aby si zajistily co nejlepší místo ve frontě.

Panika nastala ve chvíli, kdy se někomu podařilo vylomit zamčenou bránu a všichni se chtěli nahrnout dovnitř, uvedla agentura AP.

Související obsah

​V tlačenici bylo ušlapáno 31 lidí včetně těhotné ženy a mnoha dětí. Bylo mezi nimi pět sourozenců, řekl agentuře očitý svědek. Dalších sedm lidí utrpělo zranění.

Bezpečnostní složky musely celou oblast uzavřít a dobročinnou akci zrušit. Na místo se sjeli příbuzní obětí, kteří oplakávali mrtvé. Zatímco mnozí nabízeli pomoc záchranářům, jiní napadli pořadatele z řad církve.

Nigérie je největší africkou ekonomikou, z 200 milionů obyvatel žije podle vládních statistik 80 milionů v chudobě. Charitativní akce na jejich podporu jsou zde běžné.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz