Zajímavosti

Královna vynechá oblíbenou akci. Místo toho se dočká dlouho očekávané události

Královna vynechá oblíbenou akci. Místo toho se dočká dlouho očekávané události
Královna Alžběta Zdroj: Profimedia

Královna Alžběta II. v posledních měsících odříká účast na stále více akcích. Její přítomnosti se zřejmě nedočkají ani na sobotních dostizích v Epsomu. Očekává se, že britská panovnice se derby nezúčastní a místo toho se poprvé setká s pravnučkou Lilibet, dcerou Harryho a Meghan.

Britská královna dceru vévody a vévodkyně ze Sussexu ještě ani jednou neviděla. Holčička dostala jméno Lilibet na počest královny – její blízká rodina jí tak v mládí přezdívala. Královnina pravnučka se narodila minulý rok v pátek 4. června. V den jejích prvních narozenin se letos koná derby v Epsomu.

Vítězství v Epsomu bylo pro britskou panovnici vždy velkým přáním, ale ani letos se jí bohužel nesplní. Žádný z jejích koní totiž závod nakonec nepoběží. Podle zdrojů z blízkého okolí je tak jen velmi málo pravděpodobné, že by se královna dostihů v sobotu účastnila, píše deník The Sun.

Související obsah

​Alžběta II. se v den dostihu pravděpodobně spíše setká s princem Harrym, vévodkyní Meghan a jejich dětmi – Archiem a Lilibet. Královna před pandemií covidu-19 vynechala derby pouze dvakrát, při státní návštěvě Švédska v roce 1956 a při 40. výročí Dne D ve Francii v roce 1984. Buckinghamský palác nechtěl královniny plány pro britský deník komentovat.

Královna v tomto týdnu slaví platinové jubileum, Velké Británii vládne už 70 let. Hlavní část oslav proběhne od 2. června do 5. června. Královna se ale některých akcí nezúčastní, například vynechá oficiální pozdrav na vojenské přehlídce Trooping the Colour. Místo toho se objeví na balkóně Buckinghamského paláce. Zúčastnit by se také měla páteční bohoslužby v Katedrále svatého Pavla, kam by ji vévoda a vévodkyně měli doprovodit.

Ve Velké Británii vrcholí přípravy na oslavy platinového jubilea:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz