Zahraničí

Holčička po parapetu v 7. patře neprošla poprvé, tvrdí sousedi. Promluvila i matka

Záběry ze slovenského města Handlová šokovaly nejen Slováky. Po parapetu bytu v sedmém patře se tam prošla šestiletá holčička, v okně bylo vidět také její dvojče. Holčičky údajně využily nepozornosti starší sestry, která je měla hlídat.

Ve slovenském městě se v posledních dnech nemluví o ničem jiném. Matka dvojčat je z toho, co se stalo, nešťastná. Podle slovenského deníku Nový Čas měly holčičky využít chvíle, kdy je hlídala jejich 15letá sestra. Matka si totiž odběhla do obchodu.

"Nemůžu ani vyjít na ulici, jsem z toho v šoku. Netušila jsem, že to dělají. Nedokáži si představit, co se mohlo stát," uvedla pro deník matka dvojčat.

Související obsah

Zároveň upozornila na jednu zásadní věc. "Děsí mě i to, že někdo ze sousedů místo toho, aby okamžitě kontaktoval rodiče, natáčí video a pak ho i zveřejní. Na co ten člověk čekal? Až dítě spadne?" ptá se žena.

Podle sousedů však nejde o žádnou asociální rodinu. "Holčičky jsou velmi milé a živé. Často je vídáme s jejich starší sestrou, která si s nimi hraje. Netušili jsme, že by byly schopné provést takovou hloupost," uvedl jeden z oslovených pro portál TVnovinky.sk. Jiného názoru jsou však obyvatelé protilehlého domu. "Konečně se to začalo řešit. Neudělaly to poprvé. Někdo už se naštval a zveřejnil video na sociální síti, protože netušíme, kde mají rodiče. Ale ten pohled byl strašný," vyjádřil se jeden z nich.

Případem se zabývají příslušné orgány. "Věc byla okamžitě řešena se sociálním oddělením města Handlová. S matkou nezletilé byl sepsán úřední zápis a věc se bude dále řešit," informovali strážníci z Handlové.

Rodina navíc řeší s právníky také skutečnost, že video bylo zveřejněno bez souhlasu rodičů. Také podle strážníků nebyl tento postup správný. "Autor videa neudělal dobře, protože skutek v dané chvíli nenahlásil na policii a video zveřejnil na sociální síť," uzavřeli.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz