Zahraničí

"Je čas přiznat si, že je to válka," řekli v ruské televizi. Zmínili i další cíle

"Je čas přiznat si, že je to válka," řekli v ruské televizi. Zmínili i další cíle
Moderátorka ruské státní televize Olga Skabejevová | Zdroj: Profimedia

Pozornost na sebe opět přitáhla ruská televizní moderátorka Olga Skabejevová. V talkshow 60 minut ruské státní televize Rossija 1 pronesla řadu znepokojujících výroků. Naznačila mimo jiné i to, že Rusko by mělo ve svých cílech přitvrdit. Kromě demilitarizace Ukrajiny by se tak mělo snažit odzbrojit celé NATO.

Ruská televizní moderátorka Olga Skabejevová je mimo Rusko známá pro své výroky v pořadech státní televize Rossija 1. Většina z nich je silně proputinovská a v souladu s oficiálními stanovisky Kremlu. I kvůli tomu si Skabejevová ještě před invazí vysloužila přízvisko Putinova železná panenka.

Nyní na sebe upoutala pozornost v pořadu 60 minut, kde prohlásila, že došlo ke zvratu v takzvané speciální vojenské operaci, za kterou Rusko invazi vydává. "Možná je načase si přiznat, že speciální vojenská operace je u konce. Že nyní začala skutečná válka s Ukrajinou," sdělila Skabejevová v oblíbeném diskuzním pořadu.

To však nebyl jediný názor týkající se války, který v epizodě Skabejevová uvedla. Podle ní je totiž třeba Ukrajinu zcela odzbrojit. "Jsme donuceni demilitarizovat nejen Ukrajinu, ale celé NATO," dodala moderátorka.

Související obsah

Poněkud rozdílný názor měl jeden z hostů pořadu, vojenský historik Jurij Knutov. Ten se držel prohlášení, že Rusko se i nadále snaží lid Ukrajiny uchránit před nacismem. "Naše speciální vojenská operace se pokouší dosáhnout osvobození ukrajinského národa," prohlásil Knutov.

Není to poprvé, co na sebe Skabejevová přitáhla pozornost výroky o válce. V polovině dubna například oznámila, že vypukla třetí světová válka. Po odhalení masakrů v ukrajinské Buči zase napřímo obvinila ukrajinskou armádu z fingování zvěrstev s cílem očernit Rusko a zakrýt vlastní zločiny.

Svou stopu zanechala Skabejevová i v Česku. Když si totiž v roce 2019 pozvala televize Rossija 1 do diskuzního pořadu řeporyjského starostu Pavla Novotného (ODS), moderovala diskuzi právě ona. Během živého přenosu, který se měl týkat plánovaného památníku vlasovcům v Řeporyjích, Novotný označil Rusko za "symbol okupační moci a porušování lidských práv."

Ruské armádě se na východě Ukrajiny daří dobývat nová území:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz