Krimi

Děsivé záběry z jatek na Znojemsku. Šlo o týrání zvířat, mají jasno veterináři

Otřesné záběry týrání zvířat pořídil neznámý autor na jatkách v Hraběticích na Znojemsku. Pravděpodobně se mu podařilo nainstalovat na místě skrytou kameru. Záběry ukazují bezdůvodné bití a mučení zvířat určených k porážce.

Po zhlédnutí videa asi řada lidí vymění řízek k večeři za salát. Záběry z hrabětických jatek ukazují bezdůvodné týrání prasat a krav určených k porážce. Muži, kteří se na záběrech objevují, působí dojmem, že je ponižování prasat vysloveně baví. Zvířata kopou, bijí a z nepochopitelného důvodu jim i slovně vyhrožují.

Oblíbeným nástrojem zvířecích trýznitelů jsou elektrické obušky. Zvířata, která se často ani nemohou vlastními silami zvednout, opakovaně trestají elektrickými výboji. "Nejhorší je tahání za uši, shazování z rampy, tahání krávy navijákem do prostoru jatek," popsal Lukáš Vincour ze spolku Zvířata nejíme.

Související obsah

Video pořídil neznámý autor pravděpodobně skrytou kamerou. Zařízení nejspíš nainstaloval přímo před vchodem na jatka. Záznam pak předal ochráncům zvířat. Ti si ověřili, že videa vznikala několik let a muži na záběrech týrali zvířata dlouhodobě.

Provozovatele jatek se reportérům TV Nova sehnat nepodařilo. Areál je zavřený a na vyzvánění telefonu nikdo nereaguje. Případem se zabývá i Státní veterinární správa (SVS). Ta po zhlédnutí záznamu potvrdila podezření, že zaměstnanci jatek pravděpodobně porušili zákon. Umožnila jim to i skutečnost, že na místě chyběl stálý veterinární dozor.

"Zaměstnanci porušili zákon na ochranu zvířat tím, jak zvířata vykládali z vozu a jak s nimi manipulovali," vysvětlil mluvčí SVS Petr Majer.

Veterinární správa už podala podnět k zahájení správního řízení s provozovatelem jatek a plánuje, že na muže zachycené na záznamu podá i trestní oznámení na policii.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz