Domácí

Muž podezřelý z krádeže utíkal před ostrahou. Z kapsy vytrousil 7 kilo másla

Muž podezřelý z krádeže utíkal před ostrahou. Z kapsy vytrousil 7 kilo másla
Zdroj: Thinkstockphotos

Zvláštní incident řeší policisté v Pardubicích. Prodejny s potravinami totiž navštěvuje muž, který podle nich pravidelně krade mléčné výrobky a to ve velkém množství. V pondělí se například pokoušel ukrást téměř sedm kilo másla.

Na snadno vydělané peníze se pravděpodobně těšil muž z Pardubic, který v pondělí v obchodním domě na Palackého třídě podle strážníků ukradl máslo v celkové hodnotě téměř 1 500 korun. Podle Policie ČR se jednalo o 23 různě těžkých kostek. Dohromady kostky vážily téměř sedm kilo.

Ostraha obchodu se za zlodějem okamžitě vydala. Oproti nim byl však muž s tak těžkým nákladem ve značné nevýhodě. Po vyhodnocení své situace nakonec usoudil, že pokud zátěž odhodí, bude mít větší šanci na útěk. Na jednom z parkovišť proto másla odhodil a podařilo se mu tak utéct ještě před příjezdem policejní hlídky.

Související obsah

Při následném šetření se podařilo zjistit, že jde o stejného pachatele, který v neděli měl ukrást v prodejně Lidl na Bělehradské ulici sýry v hodnotě téměř 4 000 korun. Podle mluvčího Městské policie v Pardubicích Jiřího Sejkory šlo o známou firmu.

"Případem se nyní zabývá Policie ČR vzhledem k tomu, že škody jsou už vyšší a není to první případ, kdy byl tento člověk identifikován při nějaké krádeži," uvedl Sejkora. Zároveň vyvrací domněnky, že muž kradl kvůli hladu. Podle mluvčího Sejkory je pravděpodobné, že by se muž následně pokoušel máslo i sýry prodat.

Policejní mluvčí Eva Maturová upřesnila, že muž ukradl celkem 20 kostek čtvrtkilového másla a tři kostky třísetgramového másla, a to celkově za 1 422 korun.

"Uvedené zboží pustil na parkovišti před obchodním domem. Došlo k poškození tří kusů másel, které nemohly být vráceny do prodeje. Tím způsobil prodejně škodu 179 korun. Ostatní zboží bylo nepoškozeno a vráceno," řekla k případu mluvčí Maturová.

 Bizarní krádež na jižní Moravě, zloděj ukradl ze zahrady celou chatku. Podívejte se na reportáž z dubna 2021:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz