Zajímavosti

Zabavená autíčka se prodala za desítky tisíc! Můžete je mít doma

Zabavená autíčka se prodala za desítky tisíc! Můžete je mít doma
Autíčka z dražby ÚZSVM Zdroj: ÚZSVM

Máte doma staré modely autíček? Tak pozor, abyste se nepřipravili o bohatství. Jednu takovou sbírku teď prodal Úřad pro zastupování ve věcech majetkových (ÚZSVM) za pořádný balík.

Osobní auta, pick-upy, ale i náklaďáky nebo traktory. To všechno zahrnovala sbírka autíček, kterou v dražbě nabízel ÚSVM. Získalo je po úmrtí majitelky, která neměla dědice. O hračky, jejich minimální cena byla stanovená na 3 000 korun, se strhla velká bitva.

Několik příhozů je obvyklých v každé dražbě, ovšem tato sbírka byla podle vyjádření ÚSVM velmi žádaná. "V elektronické aukci se kupní cena po 35 příhozech vyšplhala na konečných 23 100 korun," shrnul úřad. "Ještě doplňuji, že autíčka jsme nejprve nabízeli jiným státním institucím, například muzeím. V tomto případě o ně žádná z nich neprojevila zájem."

Související obsah

​Jednalo se celkem o 95 modelů, většina je opatřená označením Matchbox series (Made in England) by Lesney nebo Made in England by Lesney nebo Schuco (Made in Germany) anebo Penny (Made in Italy). Autíčka se nabízela v dražbě včetně dřevěných přihrádek.

Podívejte se na fotky vydražených autíček:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz