Domácí

Při rallye zemřely čtyři dívky. Ani po 10 letech stále není konečný rozsudek

Ani po téměř deseti letech není u konce kauza tragické nehody na rallye Lopeník. V listopadu roku 2012 při ní zemřely čtyři dívky. Okresní soud sice před měsícem rozhodl, proti verdiktu se ale odvolali státní zástupce i odsouzený traťový komisař.

Před soud se kromě nepravomocně odsouzeného, podmíněným trestem potrestaného Petra Pláška dostali i další čtyři aktéři rallye. Jsou jimi organizátor závodu Petr Bujáček, vedoucí rychlostní zkoušky Josef Nášel, činovník pro bezpečnost Miroslav Smolík a delegát Václav Filip.

Ty ale obžaloby soud zprostil. A právě proti tomuto rozhodnutí se odvolal státní zástupce. Ten tvrdí, že čtveřice mužů porušila své povinnosti. Proti osmnáctiměsíční podmínce se odvolal i Petr Plášek. Dohru této letité nehody, při které zemřely čtyři dívky, tak bude mít krajský soud ve Zlíně.

Související obsah

Celá kauza se točí kolem automobilového závodu. Dívky zemřely poté, co do nich vjel jeden z jezdců. A to zrovna v okamžiku, kdy stály poblíž závodní trati v místech, kde neměly vůbec být. Z úseku je měl vykázat právě traťový komisař Petr Plášek.

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz