Maroko

Tisíce vůní a chutí. Tahle kuchyně vám vyrazí dech

Maroko má rozhodně co nabídnout. Kromě odpočinku na pláži, aktivní dovolené a krásných památek se tam dočkáte i velmi zajímavé arabské kuchyně. Mnoho dalších zajímavostí o Maroku se dozvíte v pořadu Experti na cestách.

Pokud se vydáte na dovolenou do Maroka, čeká tam na vás pestré vyžití. "Maroko patří k nejkrásnějším a nejpřívětivějším zemím arabského světa. Je zemí mnoha barev, tisíce vůní, chutí a zvuků, které se nedají přenést slovy ani fotografiemi, musí se prostě osobně zažít," nastínila obchodní ředitelka cestovní kanceláře Blue Style Lenka Pátek.

Najdete tam starobylá královská města, ale také moderní letoviska. Země je i rájem pro filmaře, v ateliérech ve Warzazátu a Ait Ben Haddou se natáčely například části oblíbených filmů a seriálů, jako jsou Gladiátor, Mumie nebo Hra o trůny.

Kuchyni v Maroku podle Pátek musí ochutnat každý. "Rozhodně byste tam neměli držet dietu, to nejde. Je to kuchyně, která používá mnoho koření jako skořici, kardamom, kumín. Jídla jsou dost kořeněná, i když nejsou tolik pikantní jako v jiných arabských zemích," doporučuje Pátek.

Související obsah

​Nejznámějším pokrmem je tam kuskus, který se podává například s hovězím nebo jehněčím masem. "K Maroku ale patří i sladkosti, ve kterých je spousta oříšků a medu. Jsou opravdu hodně sladké, ale rozhodně je nutné je na cestě do Maroka ochutnat," míní obchodní ředitelka CK Blue Style.

Za zmínku podle ní stojí i vyhlášený mátový čaj, kterému se přezdívá marocká whiskey. "Stojí za to ho ochutnat, je velmi silný a nalévá se z kovových konviček do stříbrných sklenic, a to z velké výšky, aby to pěnilo. Efekt, když vám to naservírují, je skutečně pěkný," uzavírá Pátek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz