Maroko

Kůže máčená v holubím trusu nebo tekuté zlato. Co všechno nabízí Maroko

Maroko není jen destinací k odpočinku na pláži, ale je určené i těm, kteří rádi poznávají cizí kultury a jídla. Tato země na severu Afriky nabízí krásnou přírodu, úžasné vůně, impozantní architekturu a vzácné oleje. Mnoho dalších zajímavostí se dozvíte v novém dílu Expertů na cestách.

Cestování po Maroku si užijete, každá jeho část je totiž úplně jiná. "Pro mě je Maroko naprosto úžasná, pestrobarevná země plná vůní a chutí," řekla v pořadu Experti na cestách obchodní ředitelka cestovní kanceláře Blue Style Lenka Pátek.

Pokud chcete do severoafrické země vyrazit, musíte vyplnit příjezdový formulář. Neobejdete se bez očkovacího certifikátu se třemi dávkami a negativního PCR testu. Děti mladší 12 let mají výjimku a nemusí mít vakcínu ani test. Návrat do Česka je pohodlný, už není nutné předkládat žádné dokumenty související s covidem.

Související obsah

Maroko nabízí vyžití pro ty, kteří rádi poznávají a na své dovolené chtějí být aktivní. Letovisko Agadir je zase ideální pro lidi, kteří si chtějí lehnout na pláž a odpočívat u moře. Pokud už však v této prosluněné zemi budete, vyplatí se ji celou projet.

Mezi místa, která rozhodně nemůžete vynechat, patří například Marrákeš, kde se nachází úžasné paláce a mešity. Vaší pozornosti by nemělo uniknout ani nejstarší marocké královské město Fes. "Rozhodně tam navštivte barvírny kůží. Tam když přijedete, tak zjistíte, jak vlastně máme krásný život. Když vidíte, jak se tam ti lidé pohybují v kádích s barvami. Kůže se navíc máčí v holubím trusu, takže je tam neuvěřitelný zápach," dodala Lenka Pátek. 

Související obsah

​​Země je také rájem pro filmaře. Stojí tam filmové ateliéry ve Warzazátu a Ait Ben Haddou, kde se natáčely části oblíbených filmů a seriálů, například Gladiátora, Mumie nebo Hry o trůny.

​Jedním z poznávacích znamení Maroka je arganový olej, který bývá často označován jako tekuté zlato. "Arganový olej je jedním z nejvzácnějších rostlinných olejů na světě. Získává se velmi náročným sběrem z plodů stromu argánie trnité, která roste jen v jihozápadní části Maroka. Nikde jinde na světě," vysvětlila zakladatelka značky Moroccan Sense Eva El Bourkhissi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz