Krimi

Celníci zachránili z kufru auta štěňata. V klecích se jich mačkalo jedenáct

Na překvapivý náklad narazili minulý týden jihomoravští celníci. V zaparkovaném autě u benzinové stanice u Brna našli dohromady jedenáct psů. Majitelé psů pocházeli z Maďarska a tvrdili, že celou smečku tvoří jejich mazlíčci. Pokutě se však nevyhnuli.

Jihomoravští celníci objevili minulý týden v noci na středu podezřelý nález. V autě s maďarskou poznávací značkou, které stálo na benzinové stanici, si totiž všimli podivného pohybu. Jak se ukázalo, v autě jeho majitelé přepravovali rozsáhlou psí smečku.

Dohromady jedenáctičlennou smečku tvořila dospělá fena zlatého retrívra, šest štěňat rasy Shiba-Inu a čtyři štěňata plemene Čau-Čau. "Jedině fena měla pas zvířete v zájmovém chovu, ale nebyla vakcinovaná. Štěňata neměla žádné doklady, čip ani vakcínu," uvedla mluvčí celní správy Lada Temňáková.

Související obsah

Pár z Maďarska, který psy převážel, ale tvrdil, že jde pouze o jejich mazlíčky, kterých mají o něco více, než je obvyklé. Údajně je s sebou vezli do Nizozemska. "Muž dokonce tvrdil, že všechna štěňata patří feně retrívra," dodala Temňáková.

Celníci si nakonec přizvali na pomoc brněnskou městskou policii a společně zvířata přepravili do útulku. Ukázalo se, že pár, který psy převážel, porušil téměř všechny předpisy pro převoz zvířat. Oba Maďaři tak odešli s pokutou 10 tisíc korun. Museli také uhradit náklady útulku ve výši čtyř tisíc korun a nakonec museli zvířata také dopravit zpět do Maďarska.

Případ ale ještě může mít dohru. Státní veterinární správa totiž zkontaktovala své kolegy v Maďarsku, aby pár důkladně prověřili. Nález v nich totiž vzbudil podezření, že by se mohlo jednat o psy z množíren.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz