Zahraničí

Královna si ve vzduchu prožila perné chvilky. Její let zkomplikovala bouře

Královna si ve vzduchu prožila perné chvilky. Její let zkomplikovala bouře
Královna Ažběta II. při návštěvě stanice Paddington Zdroj: Profimedia

Nepříznivé počasí panující tento týden ve Velké Británii zkomplikovalo let královny Alžběty II., která si nad zemí prožila dramatickou chvilku. Kvůli bouři nemohlo její letadlo přistát a pilot musel čtvrt hodiny kroužit ve vzduchu.

Britská panovnice letěla ze skotského Aberdeenu, kde před zahájením oslav jejího platinového jubilea pobývala na zámku Balmoral. Návrat do Windsoru ale neproběhl hladce. Přistání jejího třináctimístného letounu v Londýně zkomplikovalo počasí. Nad letištěm zrovna zuřila bouřka s blesky, deštěm a krupobitím.

Letadlo tak nemohlo přistát a pilot musel zhruba čtvrt hodiny kroužit ve vzduchu, píše britský deník The Sun. Poté se počasí naštěstí umoudřilo a na druhý pokus letoun bezpečně přistál. Poté byla královna autem přepravena na hrad Windsor.

Související obsah

​"Královnin let byl zpožděn kvůli bouřce s blesky. Byly dodrženy všechny správné postupy a nenastaly žádné bezpečnostní problémy," okomentoval událost Buckinghamský palác.

Královna se tak po odpočinku ve Skotsku mohla naplno připravit na oslavy, které začínají již ve čtvrtek a potrvají až do neděle. Spojené království slaví 70 let Alžběty II. na britském trůně. Již ve čtvrtek se královna zúčastní vojenské přehlídky Trooping The Colour.

Více o oslavách jubilea se dozvíte v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz