Domácí

VIDEO: Drama v Pardubicích! Hošík (3) se zamkl v autě se sourozencem (1,5)

Chvíle hrůzy si prožila jedna maminka z Pardubic. Její tříletý syn si totiž hrál s klíčky a uzamkl auto. Zůstal tak v něm uvězněný i se svým rok a půl starým sourozencem. Caparty se nakonec podařilo strážníkům ve spolupráci se zámečníky vysvobodit.

Událost se odehrála v úterý odpoledne v Pardubicích, kde maminka připravovala své děti na cestu autem na výlet. "Staršího tříletého chlapečka upoutala do sedačky a šla se věnovat bezpečnému upoutání druhého sourozence, teprve rok a půl starého," popsali situaci na facebooku pardubičtí strážníci.

Najednou se však auto zamklo a klíče byly uvnitř. Tříletý hošík si totiž před uvázáním do sedačky měl s nimi hrát. "Vozu dal povel zamknout, což auto poslušně učinilo," vysvětlili strážníci. Naštěstí jela kolem hlídka městské policie.

Související obsah

"Strážníci takovou prekérní situaci znají, a tak hned zkusili dveřím domluvit s pomocí drátu. Jenže auto se nedalo a teplota karoserie na sluníčku pomalu začala stoupat. Nebylo nač čekat a hlídka se raději obrátila na profesionální zámečníky," doplnili příslušníci městské policie.

Nakonec se dveře podařilo otevřít. Hlídka pomohla mamince vyndat děti na čerstvý vzduch a předala jim plyšové koníky, které vozí v autě. "Poděkování na tomto místě patří i panu zámečníkovi Jiřímu Fikeisovi, který odemčení vozu provedl zdarma, protože šlo o zdraví hned dvou dětí," uzavřeli strážníci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz