Domácí

Třeba vás doma už konečně zastihnou. Česká pošta prodlužuje dobu doručování

Třeba vás doma už konečně zastihnou. Česká pošta prodlužuje dobu doručování
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Čekáte pošťáka s balíčkem a nakonec ho stejně prošvihnete a musíte utíkat na pobočku. Kdo by tuto situaci neznal. Česká pošta tomu chce učinit přítrž, a právě proto se rozhodla prodloužit dobu doručování balíků na 12 hodin.

Česká pošta spustila v pražském regionu zkušební provoz 12hodinových směn. Místo původních osmi hodin nyní doručovatelé v dodávkách v 58 okrscích hlavního města budou doručovat objednané zásilky delší dobu.

"Prodloužením doručovací doby bychom rádi snížili počet nezastižených klientů, zvýšili produktivitu z aktuálních 100 balíků na okrsek až na 200 balíků a finančně motivovali pošťáky odměnou za doručený balík. Věříme, že se nám zároveň podaří snížit počet vozů a vybavení a zvýšit mzdové ohodnocení zaměstnanců, kteří se starají o doručování," vysvětlil ředitel Divize logistiky České pošty Martin Kment.

Související obsah

Adresáti tak budou mít větší šanci, že je pošťák s balíčkem doma zastihne. "Jde o další z transformačních kroků, kterými chceme být blíž našim zákazníkům a nabídnout jim vyšší kvalitu. Věříme, že se dokážeme lépe přizpůsobit jejich životnímu styl," doplnil Kment.

Společnost plánuje, že po vyhodnocení pilotního projektu v pražských regionech následně prodlouží dobu doručování balíků na 12 hodin také v dalších regionech České republiky.

Kurýři v zahraničí umí zásilku doručit rovnou do kufru auta. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz