Domácí

Volba prezidenta: Největší podporu má Babiš. Posiluje Středula

Josef Středula posílil v preferencích k prezidentským volbám. Už je na třetím místě. Vyplývá to z průzkumu agentury Median. Středula začátkem května oficiálně oznámil kandidaturu. Na prvním místě je Andrej Babiš a na druhém Petr Pavel. Ani jeden z nich ještě neřekl, že do volby půjde.

Agentura Median zveřejnila výsledky průzkumu preferencí k prezidentské volbě. Analyzovala data nasbíraná od 1. května. Průzkum pracuje s daty, které od 1 008 respondentů starších 18 let.

Novinkou v průzkumech je postup šéfa odborářů Josefa Středuly. Ten je nyní v preferencích na třetím místě, a to za Andrejem Babišem (ANO) a Petrem Pavlem. Podle agentury mohla Středulovi pomoci podpora ze strany Miloše Zemana i to, že se za poslední dobu častěji objevuje v médiích. 

Andrej Babiš stále drží první příčku preferencí. V průzkumu získal 28,5 %. Od minulého měření si mírně polepšil, což je pravděpodobně důsledek intenzivní kontaktní kampaně. Na druhém místě je Petr Pavel, který má v preferencích 19,5 %. Za ním umístěný Středula má 7,5 %.

Související obsah

Výsledky posledního průzkumu preferencí Zdroj: MEDIAN

​Jinak ale hovoří průzkum volebního potenciálu. Tento údaj ukazuje hypotetický výsledek v případě, že by daného kandidáta volili všichni, kteří jeho volbu zvažují. Zde opět vítězí Andrej Babiš a to s výsledkem 34,5 %. Na druhém místě je Petr Pavel s 28,9 %.

Třetí nejvyšší potenciál má Pavel Fisher (nez.) a to sice 20,2 %. Za ním skončil na čtvrté pozici Marek Hilšer (MHS) s 16,6 %. Miroslava Němcová (ODS) získala 14,5 % a je v průzkumu volebního potenciálu pátá. Josef Středula má volební potenciál 11,9 %.

Andrej Babiš dnes zahájil svoji kampaň, jen nechce prozradit do kterých voleb:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz