Domácí

Řidiče v létě opět čeká dopravní peklo! PŘEHLED OPRAV PO KRAJÍCH

Řidiče v létě opět čeká dopravní peklo! PŘEHLED OPRAV PO KRAJÍCH
Kolaps dopravy v Českých Budějovicích Zdroj: TV Nova

Blížící se léto opět přidělá řidičům vrásky na čele. Jako každý rok se totiž silničáři vrhnou do oprav hned několika vytížených úseků. Uzavírky se ani letos nevyhnou dálnici D1, jejíž velká rekonstrukce přitom skončila teprve loni na podzim.

Letošní léto bude opět ve znamení rozkopaných silnic a dálnic. Největší opravy budou znovu probíhat na D1, ale problémy na řidiče čekají i na dalších cestách.

Komplikace na D1

Na dálnici D1 sice teprve loni na podzim po devíti letech skončila kompletní rekonstrukce, ale už letos tam řidiči potkají silničáře znovu. Nejvýznamnější plánovanou opravou bude rekonstrukce vozovky mezi 16. a 21. kilometrem. V plánu je také oprava mostu Šmejkalka u Senohrab za 1,4 miliardy korun. D1 se bude opravovat také mezi 229. až 254. kilometrem a mezi 296. až 341. kilometrem.

Problémy i na dalších dálnicích

Opravy se nevyhnou ani ostatním dálničním tahům. Například na D3 se bude přes léto pracovat mezi 62. až 70. kilometrem, na D4 jsou plánovány práce mezi 17. až 21. kilometrem a na D5 budou opravy probíhat mezi 3. a 9. kilometrem, mezi 76. až 85. kilometrem a mezi 136. až 144 kilometrem. Opravy se nevyhnou ani D6, D10, D11 nebo D35.

Související obsah

​Pracovat se bude ale nejen na dálnicích. Celkem chce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) během 10 let na opravy a údržbu dálnic a silnic první třídy investovat až 160 miliard korun. Další miliardy do oprav silnic dávají kraje. 

Přehled oprav v jednotlivých krajích:

Oprava nejvytíženější silnice v Česku začaly 12. května: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz