Domácí

Z centra v Roztokách odešla jen minuty před požárem. Zůstalo mi tam vše, řekla

Před katastrofou v roztockém alzheimer centru zachránilo klientku Věru Fantyšovou rozhodnutí jít na procházku. Ve vyhořelé budově jí ale zůstaly všechny věci. "Mám na sobě jen to, v čem jsem šla ven," popsala.

Věra Fantyšová bydlela v roztockém alzheimer centru, které ve čtvrtek vyhořelo. Při požáru zemřeli dva lidé, desítky se zranily. Paní Věra ale měla velké štěstí.

"V půl šesté máme večeři, já jsem po šesté byla hotová a přišla pro mě dcera a říká 'pojď, půjdeme se projít podél Vltavy'. Já jsem odešla deset minut před tím, než to začalo hořet. Byli jsme na procházce až do Klecan, vraceli jsme se, samá sanitka, samý houkání, teď jsme nevěděli, co se děje," vyložila paní Věra. Na celý rozhovor se můžete podívat pod titulkem článku.

Související obsah

​Až když s dcerou vyšli na vyšší místo, zjistila paní Věra, že v plamenech je její domov. "Dcera běžela říct skautům, kteří odjížděli do Francie, že nemůžou tamtudy, že to musí vzít oklikou, to byla jedna věc, a druhá věc, volala synovi, abych se měla kde vyspat," pokračovala Věra. Noc nakonec strávila na gauči.

Syn ji následující den vezl okolo vyhořelé budovy. "Oknem bylo vidět, že já tam mám spoustu obrazů, na zdi, tak asi budou zlité, asi se to musí dát restaurátorovi. Já jsem sbírala s manželem celý život krajinky, tak jsem si nějaké vzala sem do Roztok. Jak to bude dál, nevím. Nemám nic na sebe, nemám boty. Nemám ani občanku," uzavřela.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz