Domácí

Hacker napadl server základní školy. Útočníkem byl jeden ze žáků

Hacker napadl server základní školy. Útočníkem byl jeden ze žáků
Hacker Zdroj: TV Nova

Překvapivou zdatnost s počítačem prokázal ve středu žák jedné základní školy. Své škole přivodil pořádný bolehlav, když mazaným trikem vyřadil z provozu její server. Ten tak byl nepoužitelný více než půl hodiny.

Pořádný malér má nejspíš žák jedné základní školy v Česku. Ve středu 1. června totiž shodil server své vlastní školy. Poskytovateli internetových služeb trvalo téměř hodinu dostat situaci opět zcela pod kontrolu.

Útok, který žák způsobil, se nazývá L7 DDoS. Na svém vrcholu posílal útočník více než 68 tisíc takzvaných requestů, které server zahltily. DDoS útok spočívá v přetížení serverů skrze ohromné množství požadavků, s nimiž se server nedokáže rychle vypořádat a je tak téměř nepoužitelný.

Související obsah

Kód L7 potom odkazuje ke konkrétní metodě útoku. V tomto případě malý hacker použil nejobvyklejší a zpravidla nejjednodušší způsob, jak škole uškodit. Opatřil si armádu falešných IP adres, která neustále a opakovaně ve velmi rychlém sledu navštěvovala a opouštěla stránky školy.

Podle poskytovatele webových služeb WEDOS, který škole zařizuje internetový prostor, trvalo asi půl hodiny dostat útok pod kontrolu, přičemž server čelil drobnějším útokům ještě hodinu po prvním napadení. "Pokud takovýto útok dokáže provést žák základní školy, máme se na co těšit," poznamenala firma WEDOS na facebooku.

Podobnou taktiku jako žák ZŠ volí i opravdoví hackeři, kteří zaútočili v dubnu na vládní úřady. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz