Domácí

Pražské letiště hledá novou taxi službu. Lidé budou vědět cenu předem

Pražské letiště chce zabránit předraženým jízdám taxíkem. Vypsalo proto tendr na novou taxi službu. A hlavní podmínkou je, aby zákazník znal cenu už před jízdou. Nový provozovatel nebude moci oznámenou cenu překročit, a to ani při změně trasy nebo při čekání v zácpě.

Letiště Václava Havla reaguje na požadavky cestujících, kteří chtějí znát cenu cesty předem. "Provozovatel bude muset podle podmínek soutěže před každou jízdou stanovit konečnou cenu, kterou vypočítá jeho software," uvedla mluvčí letiště Klára Divíšková.

"Myslím si, že každý zákazník ocení to, že zná cenu dopředu. Pomocí mapových podkladů jsme schopni predikovat čas strávený cestou, a tak určit správnou cenu," vysvětlil manažer Taxi Praha s. r. o. Kornel Altman.

Související obsah

Aktuálně zná zákazník pouze cenové rozpětí. Oproti tomu alternativní taxislužby vždy uvedou přesnou cenu předem. Reportérka TV Nova se rozhodla vyzkoušet, na kolik vyjde cena z letiště do Dejvic klasickým taxíkem a na kolik jednou z alternativních taxi služeb.

"Do slíbených 610 korun jsem se vešla a šla jsem vyzkoušet, za kolik se svezu alternativní taxi službu. Do Dejvic jsem dojela za předem stanovenou cenu a o 220 korun levněji než taxíkem," popsala reportérka TV Nova.

Právě alternativní taxislužby, které mají lepší ceny, koronavirová pandemie a rostoucí ceny benzínu způsobily konec některých klasických taxislužeb. "Taxislužby, které jsou před krachem a mají na sebe navázaných spoustu smluv, tak raději opouštějí loď a prodávají alespoň tu zákaznickou bázi, která jim zbyla. Pro největší taxislužby na trhu je to cesta, jak se udržet na své pozici ještě o něco déle," řekl spoluzakladatel a ředitel Liftago Ondřej Krátký.

Vítězná taxislužba bude muset letišti garantovat vozový park se stářím maximálně do tří let. Řidiči budou muset umět alespoň základy angličtiny a plynně česky.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz