Domácí

Lidé utratili tisíce za koncert Claptona. Zuří, že ho skoro neviděli

Lidé utratili tisíce za koncert Claptona. Zuří, že ho skoro neviděli
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

V pražské O2 areně vystoupil světoznámý hudebník Eric Clapton. Na jeho nedělní koncert přišly tisíce lidí. Někteří z nich si ale stěžovali na osvětlení show.

"Hudba byla fakt skvělá, ale špatné osvětlení značí absolutní neúctu k publiku," stěžoval si jeden z návštěvníků koncertu. "Hrál bez světel. Katastrofa," uvedl k vystoupení další.

Vadilo jim, že na světoznámého hudebníka nebylo v O2 areně vidět. Další si stěžovali na to, že Clapton s publikem nekomunikoval a plně se soustředil na muziku. Lístky přitom stály mnohdy skoro 10 tisíc korun.

"K nedostatečnému osvětlení interpreta během jeho vystoupení došlo na základě rozhodnutí samotného umělce a jeho týmu, který koncert zajišťoval," sdělil tým O2 areny v pondělním prohlášení. "Nebylo v kompetenci ani možnostech našich pracovníků vzniklou situaci vyřešit," napsal.

Nemělo tedy jít o technickou závadu. "Velmi nás mrzí, že takové rozhodnutí přispělo ke sníženému zážitku z celého koncertu," sdělil tým O2 areny. 

Související obsah

Podobně se vyjádřil i pořadatel akce Silvi Production CZ. "Rádi bychom uvedli, že koncertní show proběhla stejně jako v ostatních městech při evropském turné Erica Claptona," řekla TN.cz jednatelka společnosti Ludmila Sekaninová. "Nasvícení bylo nastavené dle výslovného přání Erica Claptona. Silvi Production CZ jako pořadatel koncertu nemá právo jakkoli zasahovat do koncepce koncertu," doplnila.

Právě s tímto uměleckým záměrem byli ale nakonec někteří návštěvníci spokojení. "Bylo to luxusní. Světla v pořádku," prohlásil jeden z nich. "Sto lidí, sto chutí," dodal k námitkám části fanoušků.

O2 arena je součástí skupiny PPF. Do té spadá i TV Nova a TN.cz

Léto bude nabité koncerty:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz