Domácí

Tragická nehoda na D1: Dva lidé zemřeli, další dva se vážně zranili

Dva mrtvé a dva těžce zraněné si v pondělí odpoledne vyžádala srážka dodávky s osobním autem na dálnici D1 ve směru na Brno. Na místě zasahovaly i dva vrtulníky, které transportovaly těžce zraněné do brněnské nemocnice. Komunikace je od dvacáté hodiny opět průjezdná.

Provoz na dálnici D1 na 128. kilometru ve směru na Brno zastavila v pondělí odpoledne dopravní nehoda dodávky a osobního auta. Na místě zasahovali záchranáři a policisté, kteří odkláněli dopravu. Podle policie zemřeli v dodávce dva lidé a další dva se těžce zranili.

"Policisté odklánějí provoz z dálnice na 128. kilometru. Podle prvotních informací osobní vozidlo narazilo do přívěsného vozíku, který byl připojen za dodávkovým vozidlem," upřesnila policejní mluvčí pro Kraj Vysočina Dana Čírtková.

Související obsah

"Z důvodu vyššího počtu zraněných osob vzlétl na pomoc také vrtulník se záchranáři z Brna. Bilance nehody je tragická, dvě osoby již nebylo možné zachránit a svým vážným zraněním podlehly. Dva účastníci dopravní nehody utrpěli středně těžká a těžká zranění a byli letecky transportováni do nemocnice v Brně. Jednu osobu jsme se zraněním lehčího charakteru převezli sanitkou do nemocnice v Jihlavě," informoval mluvčí záchranné služby Petr Janáček.

Policisté odklání dopravu už u Velkého Beranova. Objízdná trasa vedla po souběžné silnici číslo 602. Zpět na dálnici se automobily vracely na 134. kilometru v Měříně.

Na dálnici D3 poté u Českých Budějovic došlo k další dopravní nehodě mezi osobním autem a obytným autem. "Viníkem dopravní nehody byl pravděpodobně řidič osobního vozidla, který z místa nehody utekl. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, vznikla pouze hmotná škoda. Provoz je místě nehody omezen," informoval jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Video nehody:

Záběry z místa nehody:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz